Jak ożywić wnętrze domu?

Jak ożywić wnętrze domu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mówi się, że „nie ma to, jak w domu”, gdyż w końcu to właśnie on jest miejscem rozkwitania rodzinnej miłości i ciepła. A jednak często nasze domostwa wydają się smutne i puste. Co zatem zrobić by nasze cztery ściany rozkwitły życiem?

Wyposażenie to podstawa

Największym błędem popełnianym podczas urządzania domu jest często wybór mebli. Niedopasowane do siebie, bez odpowiednich wykończeń wyglądają one ponuro. A przecież wystarczy wybrać umeblowanie tak, by do siebie pasowało, i składało się w jedną, spójną całość. Do tego kilka trafionych ozdób i zamiast szarego mieszkania mamy lokal jak z bajki.

O dodatkach mówiąc…

W roli uzupełnienia wystroju pomieszczeń świetnie sprawdzą się wszelkie świeczniki, figurki, lampki, wazony, wszelkiego rodzaju pufy, no i oczywiście roślinność. Nic nie wygląda tak pięknie, jak doniczka z kwiatkiem na parapecie i duże donice do domu z rosnącymi w nich na przykład bonsai, drzewkami cytrusowymi, czy małymi palmami. To wszystko dostosowane do mebli da niesamowity efekt, a zwyczajne pokoje zmienią się w cuda, z których aż nie chce się wychodzić. Nikt nie mówi, że pokoje mimo wspaniałego klimatu mają być „typowe”. Ostatnio coraz modniejsze stają się takie elementy wyposażenia jak łóżka i kanapy z palet drewnianych, szafki i stoliki ze skrzynek po owocach, oraz regały i biurka stylizowane na drabinę. Do tego sznur lampek np. choinkowych lub ustawione pod ścianą donice podświetlane z posadzonymi w nich niewysokimi roślinami i mamy niestandardowe, piękne pomieszczenie. Naprawdę ważne jest, aby projektując dom, mieszkanie, czy pokój, pomyśleć o odpowiednim stylu i pasujących do niego dodatkach, oraz flory. Wokół mamy w końcu tyle możliwości, by je zdobyć, dlaczego więc z nich nie skorzystamy?

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*