Czy zbiorniki na wodę pitną kolekcjonują deszczówkę? Jak one działają?

Czy zbiorniki na wodę pitną kolekcjonują deszczówkę? Jak one działają?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zbiorniki na wodę pitną są bardzo przydatnym narzędziem dla domów, przedsiębiorców działających w terenie, czy nawet rolników, ale niewiele osób wie, jak one właściwie działają.

Czym są zbiorniki na wodę pitną?

Zbiorniki na wodę pitną to duże pojemniki służące do przechowywania wody deszczowej i innych źródeł wody. Jak nazwa wskazuje, wykorzystujemy je przechowywania zasobów wody pitnej, która przydatna jest np. do ogrodnictwa i innych czynności, poza spożywaniem.

Zbiorniki na wodę pitną są zwykle instalowane na skraju posesji lub przy budynku mieszkalnym i są podłączone do głównej rury zasilającej. Mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, betonu lub stali. Należy pamiętać, że woda deszczowa nie powinna być używana do picia, ponieważ może zawierać szkodliwe chemikalia lub bakterie, które mogą spowodować chorobę, dlatego takową należy również odfiltrowywać.

W jaki sposób zbierają wodę deszczową?

System wykorzystywany przez zbiorniki na wodę pitną opiera się na rynnach, downspoutach i rurach, aby przekierować deszcz z Twojego dachu do zbiornika magazynowego. Rynny kierują wodę w stronę rur spustowych, tak aby płynęła w stronę zbiornika, zamiast spływać do instalacji wodnej domu lub przesiąkać na podwórko. Rury skierują tę wodę do zbiornika, aby można ją było przechowywać do czasu, gdy będzie potrzebna później.

Niektórzy ludzie używają zbiorniki na wodę pitną jako uzupełnienie regularnego zaopatrzenia w wodę, dzięki czemu mają dodatkowe źródło w przypadku jej wyczerpania lub braku deszczu przez kilka dni. Inni wykorzystują je jako alternatywne źródło, posiadając dwa oddzielne zbiorniki: jeden na wodę deszczową, a drugi na wodę z kranu (która może być najpierw filtrowana).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*