Co ubrać na spotkanie biznesowe?

Co ubrać na spotkanie biznesowe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Porady dla kobiet

Według badań statystycznych wygląd zewnętrzny w istotnym stopniu wpływa na skuteczność negocjacji prowadzonych podczas spotkań biznesowych. Co ważne, liczy się nie tylko rodzaj stroju, ale także jego barwa. W związku z tym, że zgodnie z biznesowym dress kodem najbardziej pożądane kolory to biel i granat, w szafie żadnej kobiety nie powinno zabraknąć białej bluzki lub koszuli oraz granatowej, dopasowanej spódnicy sięgającej za kolano. Panie, które nie lubią nosić spódnic, mogą zdecydować się na dopasowane spodnie damskie.

Odzież wierzchnią stanowić może marynarka w kolorze czarnym, szarym lub granatowym. Wskazane jest także stosowanie dyskretnej biżuterii oraz skromnych dodatków w postaci niewielkiej czarnej torebki, butów oraz paska w tym samym kolorze. Wysokość obcasa w bucie powinna wynosić między 4 a 8 cm. Jeśli chodzi o rajstopy, najbardziej wskazane są te w kolorze czarnym lub cielistym

Porady dla mężczyzn

Klasycznym wyborem dla mężczyzny udającego się na spotkanie biznesowe będzie ciemny, dobrze skrojony garnitur, wykonany z wysokiej jakości materiałów. W spotkaniach biznesowych dopuszczalne są jedynie koszule na długi rękaw. Według przeprowadzonych badań najlepiej oceniani są mężczyźni ubrani w koszule w kolorze białym, który uważa się za najbardziej fachowych i profesjonalnych.

Panowie powinni unikać krawatów w jaskrawych kolorach oraz wyrazistych wzorach. Najbardziej cenione są krawaty w stonowanych barwach. Dobrym uzupełnieniem ubioru jest elegancji zegarek na rękę. Mężczyzna udający się na spotkanie biznesowe nie powinien także zapomnieć o włożeniu paska do spodni. Pasek stanowi element obowiązkowy i nie wolno o nim zapominać. Istotnym dodatkiem do garnituru są również buty. Najlepiej, gdyby miały czarną barwę i były wykonane ze skóry.
Tekst powstał we współpracy z Well Dressed.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*