Bransoletka z bursztynem – biżuteria która kojarzy się z morzem

Bransoletka z bursztynem – biżuteria która kojarzy się z morzem
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poszukujesz wyjątkowej biżuterii, dzięki której wyróżnisz się i podkreślisz swój indywidualny styl? Być może tym czego szukasz okażą się piękne bransoletki z bursztynem w roli głównej. Tak, wiemy, że biżuteria bursztynowa jeszcze do niedawna kojarzyła się z nieco kiczowatymi wisiorkami, jakie kupić można na nadbałtyckich straganach. Nie można jednak zapominać, że bursztyn to drogocenny i rzadki surowiec, z którego stworzyć można prawdziwe jubilerskie dzieła sztuki. 

Elegancja i powiew wakacji w jednym 

Bransoletki z bursztynu od razu przywodzą na myśl piękne piaszczyste plaże, a ich ciepła barwa kojarzy się z nadmorskimi zachodami słońca. To właśnie bursztyn jest idealnym dodatkiem do eleganckich kreacji, szczególnie w klasycznych kolorach czerni i bieli. W tej roli sprawdzą się zarówno delikatne i cieniutkie bransoletki, jak i nieco cięższe, odważniejsze propozycje. Dodatkowo, decydując się na biżuterię z bursztynem, dzięki jego niezwykłej różnorodności i nieregularności, możemy mieć pewność, że będzie ona wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. 

Z jakimi materiałami najlepiej komponuje się bursztyn?

Bursztyn, będąc minerałem o ciepłej barwie, najlepiej komponuje się z „zimnymi” metalami szlachetnymi, w szczególności ze srebrem. Doskonałym towarzystwem dla bursztynu są także ciemnego koloru kamienie szlachetne, takie jak onyks, labradoryt czy larvikit oraz niebieski dumortieryt. Oczywiście, chcąc wybrać bransoletki z bursztynu, które przez cały rok będą przypominać o słonecznych wakacjach, warto również postawić na dodatki w postaci pereł lub naturalnych muszli. Nawet delikatna i niepozorna bransoletka z dodatkiem bursztynu zawsze kojarzy się z morzem i skutecznie potrafi poprawić nastrój. Warto zabrać ze sobą ten uroczy drobiazg na przykład do biura, gdzie za każdym razem, kiedy na niego spojrzysz, przywoła na myśl wspomnienie gorącego słońca i relaksu na piaszczystej plaży. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*