Kitle są obowiązkowym ubraniem roboczym w wielu różnych branżach. Powszechnie kojarzone są z lekarzami czy chirurgami, ale ich zastosowań jest znacznie więcej. Wpływają one mocno na bezpieczeństwo i higienę wielu różnych pracowników. Gdzie zastosowanie znajdują kitle?
Kitle nie bez przyczyny kojarzone są z lecznictwem i chirurgią. Dzięki ochronie przed bakteriami i wirusami dbają o bezpieczeństwo pracowników. Stosuje je także personel opieki medycznej, aptekarze lub dentyści. Bez nich ciężko byłoby funkcjonować fizjoterapeutom i energoterapeutom. Fartuchy laboratoryjne są niezbędne przy pracy z niebezpiecznymi związkami chemicznymi w laboratoriach. Kitli używają również pracownicy produkcji w branży gastronomicznej. Wersje robocze znajdują też zastosowanie w przemyśle i rzemiośle.
Kitle mają za trzy główne zadania. Po pierwsze chronią przed wirusami i bakteriami, którymi można się zarazić od chorej osoby. Po drugie chronią przed różnymi nieczystościami w trakcie operacji lub w trakcie pracy w laboratorium. Może to być krew, wymiociny lub rozlany związek chemiczny. W trzecim przypadku przydaje się przy pracy z żywnością, dzięki czemu nie naraża się ona na kontakt z pracownikiem.