Jakie są właściwości oleju z czarnuszki i lnianego?

Jakie są właściwości oleju z czarnuszki i lnianego?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Olej z czarnuszki jest znany i ceniony już od czasów starożytnego Egiptu. W jego składzie znajduje się bowiem wyjątkowo wiele substancji prozdrowotnych, takich jak choćby nienasycone kwasy tłuszczowe, witamina E, biotyna, magnez, wapń, cynk czy aminokwasy. Produkt ten charakteryzuje się miodowo-brązową barwą, delikatnie gorzkawym smakiem oraz intensywnym, wyraźnie korzennym aromatem.

Produkt skuteczny w leczeniu wielu chorób

Najczęściej stosowany olej z czarnuszki tłoczony na zimno zawiera olejek eteryczny bogaty m.in. w limonen, karwon tymolu, tymochinon i p-cymen. Jak udowodniły liczne badania, substancje te wykazują silne właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, a nawet antynowotworowe. Omawiany produkt sprawdza się też w przypadku wrzodów żołądka i dwunastnicy, ponieważ skutecznie uczestniczy w zwalczaniu bakterii Helicobacter pylori.

Poza tym pomaga przy refluksie, nieżycie żołądka oraz grypie żołądkowej, a ponadto obniża poziom zarówno cholesterolu, jak i cukru we krwi. Dzięki temu przyczynia się do zastopowania rozwoju cukrzycy typu II, wielu dolegliwości układu naczyniowo-sercowego i miażdżycy. Olej z czarnuszki może być również stosowany zewnętrznie na skórę w celu zabezpieczenia jej przed poparzeniami słonecznymi albo w sytuacji, gdy podrażnienia już się pojawiły. Jeśli dodamy do tego, że wspomaga leczenie łupieżu i trądziku, hamuje starzenie się skóry, łagodzi stres, eliminuje problemy z zasypianiem i ma dobroczynny wpływ na kondycję włosów (jako dodatek do szamponu lub odżywki), wówczas okaże się, że jest to wyrób uniwersalny i niezbędny dosłownie w każdym domu.

Olej lniany, który można zamówić na https://oleoteka.pl/sklep/1,olej-lniany, jest nieocenionym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jest doskonałym dodatkiem w leczeniu m.in. miażdżycy czy zapalenia stawów. Polecany jest także tym, którzy borykają się z chorobami układu nerwowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*